Звіт роботи Асоціації суддів України за 2023 рік.

 

0000

• У кожної нації свої хвороби. У Росії — невиліковна.
Ліна Костенко

Ми зіткнулися з агресором, для якого наше спільне європейське прагнення до миру й правил нічого не важить і який хоче Європі такого, з чим не погодиться жодна вільна нація, жоден сумлінний лідер.
Ми з вами єдині в тому, що Європа та всі інші частини землі не мають бути місцем, де амбіції тиранів ламають життя народів.
В умовах в яких знаходиться Україна, для нас кожен день є випробовуванням і у житті і у роботі, але ми неодмінно усе здолаємо і впораємося із усіма труднощами!
Незважаючи на тимчасове захоплення агресором частини території України, постійні обстріли та ракетні удари по всій Україні, національна судова система продовжує повноцінно функціонувати в умовах воєнного стану.
Внаслідок окупації Херсонщини приміщення Херсонського апеляційного суду та місцевих судів зазнали значних руйнувань та пошкоджень — як зовнішніх, так і внутрішніх, а саме пошкоджені системи опалення, вікна, відсутній інтернет-зв’язок. Техніка і меблі за час тимчасової окупації Херсонської області та ведення бойових дій були викрадені або пошкоджені окупантами, що виключає можливість їх подальшої експлуатації.
11 травня 2023 року президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація суддів України» В. Коротун побував з робочим візитом у Херсонському апеляційному суді. У рамках робочої зустрічі він поспілкувався з головою Херсонського апеляційного суду О. Коровайко та керівником апарату. Предметом обговорення стали проблемні питання, що виникають у ході підготовки до відновлення роботи цього суду, питання матеріально-технічного та організаційного забезпечення, а також шляхи їх вирішення та створення належних умов для надання судових послуг населенню деокупованих громад.
Під час зустрічі президентом Всеукраїнської громадської організації «Асоціація суддів України» В. Коротуном було передано ноутбуки, принтери та папір, які було придбано за рахунок наданої допомоги Асоціації суддів Чехії та Асоціації суддів Грузії, що безумовно вплинуло на скоріше відновлення роботи суддів.
Окрема вдячність Асоціації суддів Чехії та Асоціації суддів Грузії, які надали матеріальну підтримку українським суддям.
01-03 червня 2023 року у місті Афіни (Грецька Республіка) відбувся з’їзд Європейської асоціації суддів. Всеукраїнська громадська організація «Асоціація суддів України» делегувала своїх членів для участі у з’їзді.
У роботі з’їзду прийняли участь: суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко та суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ (у відставці) Олена Євтушенко.
На з’їзді Віктор Городовенко та Олена Євтушенко висловили вдячність асоціаціям суддів Європейських судів за підтримку України та українських суддів у такі нелегкі часи.
У своїй доповіді Віктор Городовенко звернув увагу, що в такі нелегкі часи для України головним завданням українських суддів є повноцінне функціонування в умовах воєнного стану та підтримка суддями Європейських країн.
Олена Євтушенко презентувала відеоогляд пошкоджених судів України та розповіла про стан здійснення правосуддя в умовах війни у 2023 році.
Основна тема, яка обговорювалась на з’їзді – це незалежність правосуддя, захист, свобода та небезпека верховенства права в Європі. По країнам Франції, Хорватії, Республіки Вірменії, Болгарії та Литви було прийнято резолюції.
16 – 21 вересня 2023 року відбувся 65-й щорічний з’їзд Міжнародної Асоціації суддів (Тайвань). Участь у з’їзді взяла член Всеукраїнської громадської організації «Асоціація суддів України», суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ (у відставці) Олена Євтушенко.
Програма 65-ого Міжнародного з’їзду асоціації суддів світу включала заходи, засідання та семінари на теми, зв’язані з правосуддям та проблемами, які стоять перед судовими установами в усьому світі.
Зокрема, на засіданні 17 вересня 2023 року Європейська Асоціація суддів прийняла заяву щодо ймовірного судового переслідування литовських суддів російською владою.
18 вересня 2023 року офіційно розпочалася 65 -та щорічна зустріч Міжнародної Асоціації суддів. У церемонії відкриття взяли участь президент Тайваню пані Ін-вень Цай; президент АС Тайваню Цзун-Лі Хсу; засновник TSMSC Морріс Чанг.
Під час першої сесії Центральної Ради до асоціації було прийнято нового члена Буркіна-Фасо.
19 вересня було вручено три нагороди за незалежність судової системи відповідно: президенту Асоціації суддів Тунісу, судді Анас Хмеді та судді з Афганістану Азар Сарем та національній судовій раді Угорщини, зібраної президентом паном Томашем Матусіком.
Під час тайбейської зустрічі Центральної ради Міжнародної Асоціації суддів (65-і загальні збори Центральної ради Міжнародної Асоціації суддів) пан Дуро Сесса, колишній перший віце-президент Міжнародної Асоціації суддів і президент Європейської Асоціації суддів, був обраний шляхом акламації новим президентом Міжнародної Асоціації суддів.
Також минулого Президента, пана Хосе Ігреха Матоса, якого шляхом аккламації було призначено Почесним Президентом Міжнародної Асоціації суддів.
Членами нового Президентського комітету стали: пан Уолтер Бароне (перший віце-президент), пані Еллісон Дункан, пані Марселл Куассі, пан Мікаель Сьоберг, пані Сабіна Матейка та пан Роланд Кемпфле .
Пан Джакомо Оберто, нинішній Генеральний секретар Міжнародної Асоціації суддів з 2012 року, був затверджений шляхом акламації на цій посаді разом із трьома його заступниками, паном Д’Агостіно, паном Гарджіуло та паном Аскеттіно.
21 вересня пан Мікель Сьоберг був обраний новим президентом Європейської Асоціації суддів. Пані Сабіна Матейка та пан Роланд Кемпфле були обрані віце-президентами Європейської Асоціації суддів.
По країнам Туніс і Вірменія було прийнято важливі резолюції. У цей же день Європейська група ухвалила резолюцію щодо Молдови.

001002003

004005006

007008009

001000110012

001300140015

00160017

0018

001900210022

00230024
0025

00260027

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>