Прес-реліз круглого столу на тему: «Участь судової гілки влади у законотворчому процесі».

usaid_uaj

4 грудня 2015 року в  місті Каневі  Черкаської області у конференцзалі музею історико-культурного національного заповідника “Тарасова гора” проведено круглий стіл на тему: «Участь судової гілки влади у законотворчому процесі».

Захід проходив у рамках проекту ВГО «Асоціація суддів України» та проекту  USAID «Справедливе правосуддя» «Розробка та імплементація національних стандартів незалежності суддів України на основі міжнародних та європейських стандартів і досвіду судових систем світу».

У роботі круглого столу приймали участь тридцять осіб: народний депутат України Голуб В. В.,  Президент Асоціації суддів України Євтушенко О. І., Голова Канівської міської ради Ренькас І.О., член дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Прилипко С.М., судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, судді Апеляційного суду м. Києва та Київської області, судді Печерського, Подільського, Святошинського, Дарницького районних судів м. Києва, судді Канівського міськрайонного суду, суддя апеляційного суду Донецької області, суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області, викладач Академії Адвокатури України Ромовська З.В., науковці та політологи.

Із вступним словом виступили Президент Асоціації суддів України, суддя ВССУ Євтушенко Олена Іванівна, народний депутат України від Блоку Петра Порошенка, член Комітета Верховної  Ради України з питань правової політики і правосуддя Голуб Владислав Володимирович.

Участь у обговоренні змін до Цивільного процесуального кодексу України прийняли суддя ВССУ Євтушенко О.І., депутат Верховної Ради України Голуб В.В., екс-народний депутат України, викладач Академії Адвакатури України Ромовська З.В., член дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Прилипко С.М., суддя Апеляційного суду м. Києва Присяжнюк О.Б., доктор юридичних наук, професор, заступник начальника кафедри цивільного права і процесу НАВСУ Бичкова С.С., суддя Подільського районного суду м. Києва Супрун Г.Б., суддя апеляційного суду міста Києва Пікуль А.А. Матеріали до розгляду були підготовлені Радою з питань судової реформи, створеної 27 жовтня 2014 року при Президентові України та Робочої групи з питань процесуального законодавства Робота круглого столу була висвітлена у сюжеті телеканалу “Громадське телебачення Kaniv.TV” та на порталі регіонального інтернет-видання “Kanos”.

Президент Асоціації суддів та суддя ВССУ Євтушенко О.І. виступила із заключним словом, у якому наголосила на необхідність  спільних заходів судової гілки влади з законодавчою для досягнення найкращих результатів при розробці законопроекту про внесення змін до Цивільно-Процесуального Кодексу України, для подальшого подання його на розгляд до Верховної Ради України. Створена робоча група за участю аналітика проекту, громадського діяча Алєксєєва Андрія Геннадійовича, яка прийматиме коментарі суддів та фахівців, що працюють в установах судової влади України, щодо внесення змін до ЦПК України, та систематично узагальнить всі напрацювання та рекомендації. Робоча група завершує свою роботу 18 грудня, таким чином є час для обговорення не лише під час роботи круглого столу, але і після його проведення. Результати обговорення будуть передані до Ради з питань судової реформи, створеної 27 жовтня 2014 року при Президентові України та до Робочої групи з питань процесуального законодавства.

Підготовлена резолюція та пропозиції змін до цивільно-процесуального законодавства України також будуть викладені на офіційному сайті Асоціації суддів України.

Якщо Ви маєте будь-які коментарі щодо теми проведеного круглого столу, просимо надсилати їх на адресу електронної пошти Асоціації: vnsa@list.ru.

IMG_2673 IMG_2678  IMG_2709 IMG_2675 IMG_0281 IMG_0268 IMG_0252IMG_2710

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>