Ужгород, Україна – 15, 16 червня 2015 року проводиться Асоціацією суддів України в рамках проекту з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» міжнародна конференція «Незалежність судової влади, імплементація Європейських стандартів незалежності суддів України на основі міжнародних і європейських стандартів та досвід судових систем світу»

ПРЕС-РЕЛІЗ

 

Асоціація суддів України, Проект USAID «Справедливе правосуддя»  Ужгородський національний університет та Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ обговорять питання незалежності суддів, новели Українського законодавства та їх вплив на судову владу,  проблеми незалежності суддів в країнах Європи, досвід судових систем світу, імплементацію Європейських стандартів

 

 

Ужгород, Україна – 15 та 16 червня 2015 року Асоціацією суддів України в рамках проекту з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» проводиться міжнародна конференція «Незалежність судової влади, імплементація Європейських стандартів незалежності суддів України на основі міжнародних і європейських стандартів та досвід судових систем світу», під час якого будуть оприлюднені проблемні питання та зміни в законодавстві України, які регулюють діяльність судової влади, незалежність суддів України, люстраційні процеси, збереження балансу неупередженності суддів та їх незалежності при здійсненні судочинства.

 

На міжнародну конференцію запрошені Селіванов Анатолій Олександрович, представник Верховної Ради України в Конституційному Суді України, доктор юридичних наук; Лазур Ярослав Володимирович, декан Ужгородського національного університету, доктор юридичних наук; Копиленко Олександр Любимович, доктор юридичних наук, профессор, академік академії правових наук України; Марина Руденко, радник з питань співпраці з громадськими організаціями проекта USAID «Справедливе правосуддя», Леся Нечипоренко, юридичний радник проекта USAID «Справедливе правосуддя»;  Євтушенко Олена Іванівна, президент Асоціації суддів України, суддя ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, кандидат юридичних наук; Мазур Л.М., суддя ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ; Журавель Валерій Олександрович, суддя Київського окружного адміністративного суду, судді Апеляційного суду Закарпатської області, судді Мукачівського районного суду, Др. Віргіліус Валанчюс (Литва) керівник групи експертів Support to Justice Sector Reforms in Ukraine, судді з Естонії Дональд Кіджарв, Andrus Miilaste, судді з Молдови, судді з Азербайджану

 

Особливу увагу під час зустрічей на міжнародній конференції у м. Ужгороді з учасниками делегації та суддями буде приділено обговоренню питань досвіду судових систем світу, захисту та незалежності суддів, а також проблеми, що виникають у процесі відправлення правосуддя.

Після обговорення доповідей, що будуть представлені суддями України, Естонії, Литви, Молдови, Азербайджану, будуть обговорені можливі шляхи вирішення конфліктних ситуацій.

Участь у міжнародних конференціях має велике значення, цей процес поглиблює обізнаність суддів з міжнародними нормами права, посилює взаємодію та спілкування між суддями різних країн.

Вивчення та врахування подібного міжнародного досвіду, зокрема країн Європи, стане передумовою для проведення позитивних змін в Україні.

 

 

Асоціація суддів України є всеукраїнською громадською професійною (корпоративною) організацією. Метою її діяльності є сприяння становленню громадянського суспільства в Україні, розвитку демократичного законодавства та правосуддя, підвищенню авторитету судової влади та зміцненню незалежності суддів, розвитку правової теорії та юридичної просвіти, підвищенню професійної кваліфікації суддів та організації обміну досвідом з суддями інших країн, задоволенню інформаційних, культурно-просвітницьких та інших потреб працівників суддівського корпусу та захисту спільних інтересів своїх членів

Детальнішу інформацію щодо діяльності Асоціації суддів України можна отримати на офіційному веб-порталі www.uajudges.org.ua

uajudges@i.ua

 

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» працює в Україні з жовтня 2011 року. Діяльність проекту ґрунтується на досягненнях попереднього проекту USAID «Україна: верховенство права», який реалізовувався з травня 2006 по вересень 2011 року . Мета проекту – сприяти утвердженню верховенства права в Україні через підтримку судової реформи, підвищення рівня прозорості та підзвітності судової системи, поліпшення обізнаності громадян із діяльністю судової системи та зростання довіри суспільства до судової влади.. Детальнішу інформацію про проект USAID «Справедливе правосуддя» можна отримати на офіційному веб-сайті www.fair.org.ua або за телефоном +38 (044) 581-3303.

 

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,7 мільярда доларів. Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>