Прес-реліз семінару-тренінгу на тему «Новели кримінального процесуального закону України , імплементація Європейських стандартів і досвід судових систем світу в діяльності слідчих суддів»

usaid_uaj

В Одесі 18-19 вересня 2015 року було проведено семінар-тренінг на тему: «Новели кримінального процесуального закону України, імплементація Європейських стандартів і досвід судових систем світу в діяльності слідчих суддів». Захід відбувся в рамках проекту ВГО «Асоціація суддів України» та USAID «Справедливе правосуддя» «Розробка та імплементація національних стандартів незалежності суддів України на основі міжнародних та європейських стандартів і досвіду судових систем світу».

У семінарі-тренінгу взяли участь судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, судді Апеляційного суду м. Києва та Київської області, судді Дніпровського, Печерського, Святошинського районних судів м. Києва, судді Київського районного суду  м. Одеси та Болградського районного суду Одеської області та представник народного депутата Ірини Луценко Роман Коніжай. Від Європейської асоціації суддів у семінарі-тренінгу взяли участь судді Суду Сектору Чокана м. Кишинів, Модова Клима Владислав та Мінескурте Ігор.

На семінарі були розглянуті актуальні питання застосування нового кримінального процесуального законодавства. Особлива увага була приділена реалізації інституту слідчого судді в Україні. Крім того, на семінарі-тренінгу розглядалися проблемні питання своєчасного реагування на клопотання слідчих та прокурорів у кримінальному процесі, оскарження ухвал, застосування запобіжних заходів, визначення строку тримання під вартою підсудного. Були також розглянуті інші проблемні питання, які виникають при застосуванні Кримінального процесуального кодексу України.

Із вступним словом виступили Президент Асоціації суддів України, суддя ВССУ Євтушенко Олена Іванівна та Віце-президент Асоціації суддів, суддя апеляційного суду м. Києва Присяжнюк Олег Богданович. Із доповідями на семінарі виступили судді Апеляційного суду м. Києва Присяжнюк О.Б., Єфімова О.І. та Рибак І.О., суддя Апеляційного суду Київської області Шевченко О.В., голова Київського районного суду м. Одеси Чванкін С.А., суддя Печерського районного суду м. Києва Смик С.І. та суддя Подільського районного суду м. Києва Супрун Г.Б., суддя Київського районного суду м. Одеси Войтов Г.В., суддя Саратського районного суду Смірнова І.О.. Про досвід застосування кримінального процесуального законодавства в Республіці Молдова щодо діяльності слідчих суддів розповіли судді Клима Владислав та Мінескурте Ігор. Помічник народного депутата Коніжай Р.О. розповів про запропоновані депутатом Луценко І.С пропозиції змін до Кримінального процесуального кодексу України. На семінарі було оголошено доповідь судді ВССУ Вільгушинського М.Й.

У рамках семінару-тренінгу учасники відвідали Київський районний суд м. Одеси. У Київському районному суді м. Одеси судді ознайомилися з організацією роботи, поспілкувалися із колегами, оцінили напрацювання суддів вказаного суду та поділилися власним досвідом.

Президент Асоціації суддів та суддя ВССУ Євтушенко О.І. виступила із заключним словом, яким звернула увагу суддів на дотримання норм кримінального процесуального законодавства та закликала суддів особливу увагу приділяти застосуванню у кримінальному процесі європейських стандартів правосуддя.

За результатами семінару-тренінгу підготована резолюція та пропозиції змін до кримінального процесуального законодавства України щодо діяльності слідчих суддів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>